Domácí

Na oběd do kantýny od úterý nezajdete, vláda zakázala závodní stravování 

Nečekané opatření zaskočilo v pondělí večer mnoho strávníků firemních kantýn. Vláda po pondělním jednání totiž zakázala závodní stravování ve firmách. Podle vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) chce vláda tímto krokem zabránit sdružování zaměstanců. Opatření přitom platí už od 2. března.

Oblíbené závodní kantýny zavírají, lidé si nově budou muset do prácet nosit jídlo z domova. Ministryně financí Alena Schillerová na pondělní tiskové konferenci totiž oznámila, že se vláda rozhodla zakázat závodní stravování v soukromých firmách. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) následně redakci TN.cz sdělil, že opatření je platné už od úterý.

"Musí si to tam nastavit tak, že si budou muset odnášet jídlo v nějakých přenoskách, ale nemohou se tam stravovat," informovala Schillerová. Podle ministryně se tak vláda snaží zabránit sdružování zaměstanců.

Související obsah

V Česku se v závodních jídelnách stravuje zhruba 1,8 milionů lidí. Soukromé firmy budou muset nastavit v podnicích takový režim, aby se zaměstnanci společně v jídelnách nepotkávali, což může být ze dne na den vcelku problém.

Nové nařízení překvapilo také čtenáře TN.cz, ti jej ve většině považují za nesmyslné. "Dobrý no, už vidím ty fronty na mikrovlnky, takže opačný efekt. Lidí se alespoň rozprostřeli," okomentovala opatření čtenářka Roaman.  "A co oni? Budou si také nosit jídlo v krabičkách?" ptá se čtenářka Jarmila. 

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) zároveň řekl, že se vláda snaží příjít na způsob, jak přimět firmy, aby své zaměstance nechávali pracovat z domova, pokud je to možné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz