Domácí

Nešťastný miliardář Janeček! Ukradli mu ceněný obraz od Karla Gotta

Miliardáři Karlu Janečkovi zmizel obraz, který před lety namaloval zpěvák Karel Gott. Na konci minulého roku ho ukradl dosud neznámý zloděj. Obraz Čas něžností Janeček vydražil v aukci v roce 2013 za 260 tisíc korun.

Velmi smutný je v těchto dnech miliardář Karel Janeček, zjistil totiž, že mu neznámý zloděj ukradl vzácný obraz, který namaloval sám Karel Gott. Jedná se o obraz ze série Čas něžností 3, který zpěvák namaloval v roce 2012. V březnu 2013 ho vydražil v aukci miliardář Karel Janeček za 260 tisíc korun, výtěžek tehdy putoval na charitu. Obraz má erotický nádech – zachycuje dvě polonahé ženy.


"Byl to nádherný obraz, vydražil jsem ho ještě za Karlova života. Byl jsem z něho nadšen a obraz se mi extrémně líbil. Vyjadřoval totiž Gottův postoj k životu. Pro mě měl několikanásobně vyšší hodnotu, než za kolik ho vydražil," svěřil se Karel Janeček.


Podle Janečka obraz někdo ukradl v době, kdy se stěhoval a své věci měl uložené ve skladovacích prostorech v Praze na Smíchově. Že se obraz ztratil, zjistil, až když si věci vyzvedával, takže není jasné, kdy ke krádeži přesně došlo. Spolu s obrazem zmizelo podnikateli několik dalších méně cenných věcí.

Související obsah


Pro Janečka měl ovšem obraz mnohem vyšší hodnotu, než za kterou ho vydražil. Dá se také předpokládat, že po osmi letech a zejména po smrti zpěváka Karla Gotta, může mít obraz i vyšší tržní cenu, než měl před několika lety.


Policie nyní žádá veřejnost o pomoc s dopadením pachatele. "Pachateli hrozí za trestný čin krádež až 2letý pobyt za mřížemi. Pokud máte jakékoli informace k odcizenému obrazu, kontaktujete, prosím, linku 158," řekl mluvčí pražských policistů Richard Hrdina. "Doufám, že takových lidí, co jsou schopni krást, bude míň a míň," dodal k celé věci podnikatel Janeček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz