Krimi

Strážníci tvrdě klekli na chlapce (14) bez roušky. Teď zákrok vysvětlují

Před několika dny se na internetu objevilo video, které ukazuje tvrdý zákrok berounských strážníků proti teenagerovi (14) bez roušky. Záběry zvedly vlnu nevole. Město se ale nyní hlídky zastalo a tvrdí, že zásah nebyl kvůli nenasazané roušce. Incident prověřují i státní policisté.

"Velmi nás překvapil velký počet útočných i výhrůžných komentářů od občanů, kteří nejsou obeznámeni s celým případem, byť je evidentní, že video je zcela vytržené z kontextu. Rouška nebyla příčinou zásahu. Policie ČR vyšetřuje celou záležitost se všemi souvislostmi, které ji provázely," píše se na stránkách města Berouna. Minulý týden přitom mluvčí radnice zákrok komentovat nechtěla s tím, že nejprve musí skončit policejní vyšetřování.

Hlídka prý na místo vyrazila poté, co si tři různí lidé stěžovali, že v centru města se pohybuje skupinka mladistvých, kteří si nic nedělají z vládních nařízení, rozhazují kolem se odpadky a ničí majetek města.

"V okamžiku, kdy je hlídka zastavila, neměl nikdo ze skupiny nasazenou roušku. Strážníci chtěli tuto situaci, stejně jako ve stovkách podobných případů, řešit domluvou. Většina osob si na jejich pokyn roušku nasadila," pokračuje prohlášení.

Související obsah

Ale čtrnáctiletý chlapec podle radnice, která městskou policii zřizuje, výzvu strážníků ignoroval a ještě sprostě nadával. "Vše se vyhrotilo při ověřování totožnosti, kdy strážník dotyčného vyzval, aby vyčkal na místě. Ten však začal odcházet a opět nešetřil vulgárními slovy. Na pokus o zastavení reagoval agresivními pohyby. V souladu se zákonem tedy strážníci použili hmaty a chvaty ke zklidnění agresivity. Ke zranění nedošlo," ujišťuje město.

Kvůli poprasku, který video vyvolalo, prý starostka Berouna Soňa Chalupová (ODS) rozhodla o nákupu speciálních videokamer, které "budou strážníci využívat při každodenní práci v terénu."

Radnice také tvrdí, že v poslední době přibývá zákroků strážníků proti opilým nebo zfetovaným mladým lidem. Běžné jsou posprejované fasády, rozbité lavičky nebo rozsypané koše. I někteří diskutující na sociálních sítích minulý týden psali, že hoch, proti kterému strážníci zasahovali, byl posilněný alkoholem.

Související obsah

"Období pandemie však situaci výrazně zhoršilo, projevů vandalství a agresivního chování bohužel přibývá. Není výjimkou ani případ, kdy nezletilé osoby měly u sebe zbraň," tvrdí berounská radnice.

Incidentem se zabývají také státní policisté. Jejich mluvčí Jana Šteinerová minulý týden uvedla, že strážníci zasahovali právě kvůli nenošení roušky. V úterý po dotazu TN.cz slíbila, že co nejdříve dodá aktuální informace k celému případu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz