Domácí

Miliardář Sehnal se nechal přednostně očkovat. Ředitel nemocnice byl proti

Předseda ODA a miliardář Pavel Sehnal byl podle zjištění portálu Seznam Zprávy přednostně naočkován i přes nesouhlas ředitele pražské Nemocnice Na Bulovce. Sehnal očkování potvrdil s tím, že je ve styku se zdravotním personálem soukromé kliniky. Vakcínu měl dostat jako zdravotník této kliniky.

V Česku začala další vlna očkování, od pondělí se mohou registrovat i lidé starší 70 let. Zájem není malý, během pár hodin se registrovalo přes 100 tisíc lidí. S očkováním začali i praktičtí lékaři, kteří narazili na nedostatek vakcín, nemohou tak vybrané skupiny naočkovat.

Očkován už však byl v Nemocnici Na Bulovce podle zjištění portálu Seznam Zprávy šestapadesátiletý miliardář a předseda ODA Pavel Sehnal.

Sehnal je majitelem SPGroup, jejiž součástí je i soukromá dentální klinika Bulovka Dental Clinic. Kolegové z kliniky měli Sehnala požádat, aby se nechal očkovat, protože je s nimi v kontaktu.

"Jsem majitel Bulovka Dental Clinic, mám tam zubní lékaře a jsem s nimi v pravidelném styku. Kolegové mě žádali, abych tam šel s nimi. Já jsem byl prostě kolegy vyzván, abych se toho zúčastnil, tak jsem se toho zúčastnil," vysvětlil portálu Sehnal.

Související obsah

Ředitel nemocnice Jan Kvaček měl opakovaně proti očkování vystoupit, Sehnal si ale měl podle portálu nechat vystavit potvrzení ze soukromé kliniky, že je zdravotník. Politik a podnikatel se hájil tím, že podle výjimky platné od začátku března má být očkován i personál včetně recepčních i ředitele. Podle Kvačka ale taková výjimka neexistuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz