Krimi

Slušná paní, hlídka ji srazila kvůli roušce, napsala žena. Vše je jinak

Žena z Jablonce nad Nisou na facebooku zveřejnila video policejního zákroku, při němž hlídka přímo na ulici razantně zasáhla proti chodkyni. Podle ní kvůli tomu, že dotyčná neměla nasazenou roušku. Policisté ovšem tvrdí, že všechno bylo úplně jinak.

"Tohle je jako přehnané, velice slušná paní, znám ji od vidění. Jí a jejího syna právě srazila policejní hlídka. Paní křičela o pomoc, to vše kvůli roušce. Prosím o sdílení, ať všichni vidí, jak si v Jablonci (nad Nisou) představují domluvu," rozzuřila se na sociální síti Eliška Kulhanková, která část incidentu natočila z protější strany ulice.

Že se událost v úterý odpoledne v centru severočeského města stala, potvrdil na dotaz TN.cz policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Podle něj ale zásah primárně nesouvisel s tím, že by žena neměla nasazenou roušku.

Pusťte si celé video, které Eliška Kulhanková zveřejnila na facebooku:

"Odpoledne jsme obdrželi oznámení o napadení hlídky strážníků, ke kterému mělo dojít kolem 14. hodiny na křižovatce ulic Pražská a Nádražní v Jablonci nad Nisou. V současné době vyhodnocujeme důkazy, zajistili jsme výpovědi svědků, kamerové záznamy a ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě v úmyslu působit na výkon pravomoci úřední osoby," informoval Robovský.

Související obsah

Bližší podrobnosti uvést nechtěl s odkazem na to, že případ je na úplném začátku. V případě obvinění a odsouzení by mohla žena strávit za mřížemi až čtyři roky. Redakce TN.cz se s žádostí o komentář obrátila i na jablonecký magistrát, který městskou policii zřizuje.

"Celý incident je v šetření Policie ČR, my k němu tak nyní žádné informace nepodáváme," uvedla mluvčí radnice Jana Fričová. Podle informací TN.cz žena měla hlídku strážníků napadnout právě při kontrole dodržování mimořádných opatření.

Za úterý přitom nejde o první takový případ. Strážci zákona totiž poměrně tvrdě zasáhli také proti jiné ženě bez roušky, která se údajně odmítla legitimovat. Stalo se to v Ostravě. I v tomto případě všemu přihlíželo dítě.

Pusťte si část zákroku v Ostravě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Krátká zpráva

První případ omikronu hlásí i Spojené státy

USA jsou další zemí, kde byla potvrzena nákaza novou mutací koronaviru omikron. Nakaženým je plně očkovaný cestovatel, který se do Kalifornie vrátil z Jižní Afriky.

Píše se na Deník.cz