Domácí

Ivermektin dostanou brzy i další nemocnice, rozvoz již začal

V Česku se stále častěji mluví o ivermectinu, který dorazil do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Lék přímo v nemocnici již pacienti dostali, Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vydal povolení k tomu, aby mohl být lék použit u hospitalizovaných pacientů v nemocnicích. S distribucí do dalších zařízení se začalo ve čtvrtek odpoledne.

Situace s koronavirem je stále velmi vážná, počet aktivních případů se nezmenšuje, denně testy odhalí tisíce lidí, kteří jsou nakažení, mnohé nemocnice jsou na hranici svých možností.

Po dlouhé debatě dorazila do nemocnice v Brně dodávka léku ivermectin, první pacienti již lék dostali, s distribucí do dalších nemocnic se ale muselo počkat.

"Státní ústav pro kontrolu léčiv vydal kladné stanovisko k použití léku ivermectin u hospitalizovaných pacientů v nemocnicích. Nyní ještě čekáme na oficiální rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR o povolení k distribuci do ostatních nemocnic. Před chvílí naše nemocniční lékárna obeslala mailem všechny nemocniční lékárny v České republice s informací, že již mohou posílat objednávky pro své hospitalizované pacienty," informovala ve středu večer mluvčí Fakultní nemocnice u sv. Anny Dana Lipovská.

Související obsah

Během čtvrtka se pak skutečně začalo s distribucí do dalších zdravotnických zařízení. "Celkový počet nemocnic, kterým se distribuuje je 32 s tím, že probíhají další objednávky. Momentálně jsme vydali z celkových zásob ivermectinu cca čtvrtinu. Zatím jsem tedy nemuseli objednávky nijak limitovat," doplnila Lipovská.

Podívejte se na reportáž TV Nova o dodání léku do fakultní nemocnice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz