Zahraničí

Princ Philip (99) podstoupil operaci srdce, zůstává i nadále v nemocnici

Princ Philip (99) podstoupil operaci srdce, zůstává i nadále v nemocnici
Zdroj: isifa.com

Princ Philip, vévoda z Edinburghu a manžel britské královny Alžběty II., prodělal ve středu úspěšnou operaci srdce. Informaci oznámil Buckinghamský palác. Philip byl do nemocnice převezen už 16. února poté, co se necítil příliš dobře.

"Vévoda z Edinburghu včera podstoupil v Nemocnici svatého Bartoloměje úspěšnou proceduru kvůli již existujícímu srdečnímu onemocnění," uvedl Buckinghamský palác. Princ Philip je hospitalizován v Nemocnici svatého Bartoloměje v Londýně.


V pondělí tam prince převezla sanitka z Nemocnice krále Edwarda VII, kde Philip strávil 16 nocí, což je jeho vůbec nejdelší pobyt ve zdravotnickém zařízení. Do Nemocnice krále Edwarda VII byl přijat poté, co se necítil příliš dobře.

Související obsah


"Jeho královská výsost zůstane několik dní v nemocnici kvůli léčbě a zotavení,“ dodal palác.


Předpokládá se, že jeho nemoc nesouvisí s koronavirem. Princ Philip a královna Alžběta II. dostali vakcíny proti covidu-19 už v lednu, zároveň se rozhodli tuto záležitost veřejně sdílet, aby povzbudili k očkování také ostatní obyvatele Británie.


Královský pár strávil většinu karantény na zámku Windsor, kde byl kvůli jejich bezpečnosti dokonce zredukován personál, tak aby se snížilo možné riziko nákazy královské rodiny.

Britský královský pár v listopadu oslavil 73. výročí svatby. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz