Koronavirus

Ne všude to vázne. Rožmitál si sehnal vakcínu a očkuje jako o život

Že lze očkovat a sehnat vakcínu, ukazuje případ z Rožmitálu pod Třemšínem. Starosta s pomocí zaměstnanců městského úřadu sehnal vakcínu a dokonce na kolech rozváží pozvánky do poštovních schránek. Pro občany v rizikovém věku potom posílají taxíky, které je zadarmo převážejí do zdravotního střediska. Za den tam dokážou naočkovat až 200 lidí.

Rožmitál pod Třemšínem očkuje jako po másle. Město svépomocí zvládlo aplikovat vakcínu všem seniorům nad 80 let a teď přišla řada na mladší ročníky a pedagogické pracovníky. Prostory si zajišťují sami a lékaři k ním dojíždí na výpomoc z Příbrami.

"Domnívám se, že do konce června bychom mohli mít proočkovanou obec," prozradil televizi Nova starosta Pavel Bártl.

Jedním z těch, kteří si ve čtvrtek přišli pro dávku, je také paní Alžběta. "Jsem velice spokojená s tím, jak se úřad zachoval. Osobně mi doručili pozvánku a také mi nabídli zdarma taxi," popsala.

Související obsah

"Vůbec to nebolelo, cítím se dobře. Ani nevím, že jsem injekci dostala," svěřila po očkování.

Zaměstnanci obecního úřadu dokonce rozváželi seniorům pozvánky na očkování až do jejich kaslíku. "Starostové jsou muži a starostky ženy v první linii, kteří vždy najdou cestu. jak se o své občany postarat," konstatovala Radka Vladyková, ředitelka Svazu měst a obcí.

"Je vidět, že když se chce, tak to určitě jde," doplnil starosta Rožmitálu.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz