Zahraničí

V Libyi objevili ostatky šesti lidí. Pravděpodobně je mezi nimi i Čech

Po dlouhých šesti letech byly v Libyi nalezeny ostatky šesti lidí, má jít o Čecha, Rakušana a čtyři filipínské dělníky. Ti byli uneseni a následně popraveni radikály Islámského státu.

V Libyi se našli ostatky šesti lidí, pravděpodobně jsou mezi nimi i ostatky Čecha Pavla H. Našli je na hřbitově ve městě Derna v severovýchodní části Libye v pondělí, a to po šesti letech od zmizení. Filipínské ministerstvo zahraničí uvedlo, že se jedná o pracovníky z ropného pole Ghani - Čecha, Rakušana a čtyři Filipínce. Ty měli unést a pak popravit extrémisté z Islámského státu. Informaci přinesl deník Business Mirror.


České ministerstvo zahraničí zatím nemůže potvrdit, že se jedná o ostatky Čecha, jelikož to zatím nepotvrdil český forenzní specialista. Na celé věci ovšem intentživně pracují. Nezvěstní pracovníci byli považováni za mrtvé, přestože jejich těla nebyla nikdy objevena. Podle filipínského velvyslanectví v Tripolisu bylo před dvěma lety nalezeno video z jejich popravy v notebooku zabaveném bojovníkům ISIS v Derně. 

Související obsah


Je možné, že ostatky Čecha patří zmizelému Pavlu Hrůzovi. Ten pracoval v Libyi pro firmu Value Added Oilfield Services, a to na pozici manažera cateringu. Pracovníci firmy na této pozici pobývali šest týdnů v Libyi a tři týdny trávili doma v rodné zemi. Unesli ho na začátku března 2015 z Ghaní. To je ropné pole, které se stalo terčem útoku radikálů z IS. Leží ve vnitrozemí nedaleko od zátoky Sirta ve Středozemním moři. Po Pavlovi Hrůzovi pátral i Interpol.

O tomto případu jsem informovali již dříve. Připomeňte si to v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz