Domácí

Policie znovu vyjížděla do Vysočan. Bleší trhy i přes zákaz opět otevřely

Policie znovu vyjížděla do Vysočan. Bleší trhy i přes zákaz opět otevřely
Zdroj: Policie ČR

V souvilosti s blešími trhy v pražských Vysočanech policie v sobotu zakázala vstup 90 lidem a vjezd více než 170 autům. I přesto ale provozovatelé v neděli bleší trhy znovu otevřeli. Tentokrát už případ půjde ke správnímu řízení.

Rozsáhlá sobotní policejní akce ve Vysočanech měla jen pramalý vliv na ochotu provozovatelů bleších trhů je nechat zavřené, jak stanovuje platné nařízení vlády. V neděli tam musela policie vyjíždět znovu.

Už od rána na facebookové stránce visí oznámení, že je otevřeno, policii navíc od rána volalo několik lidí, kteří ji na otevřené trhy upozornili. Redakci TN.cz tuto informaci sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský. "Policisté na místě vše zadokumentovali a případ předají ke správnímu řízení," uvedl.

Související obsah

Z toho si ale provozovatel zřejmě nic nedělá. Podle facebookových stránek zůstaly trhy na rozdíl od soboty otevřené. Provozovatel z místa živě vysílal, ukázal otevřené stánky i množství zaparkovaných aut, která na trhy přijela.

"Bylo taky včera docela veselo," okomentoval se smíchem sobotní policejní akci. Ta začala už v pátek okolo jedenácté v noci a skočila v sobotu dopoledne. "V průběhu několika hodin policisté zjistili časté nedodržování vládních nařízení a museli tak odepřít vstup vstup více než devadesáti osobám a zamezit vjezdu více než sto sedmdesáti řidičům motorových vozidel. Vše v souvislosti se situací okolo bleších trhů," informoval Rybanský.

Na místě zjistili hned několik porušení současných opatření. Na trhy totiž vyrazili i mimopražští, nákupy jsou ale povolené pouze v rámci jednoho okresu. Trhy navíc nemají výjimku, a otevřené být tím pádem nesmějí.

Podívejte se na video ze sobotního zásahu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz