Domácí

Na Kroměřížsku naočkovali desítky učitelů přímo v areálu školy

Na Kroměřížsku začali s očkováním pedagogů proti onemocnění covid-19. Učitelé nemusejí chodit do nemocnic, mobilní tým už od rána objíždí základní, střední i mateřské školy v celém okrese.

Do kroměřížské základní školy i přesto, že jsou jarní prázdniny, zamířili kantoři i v pondělí ráno. Využili totiž nabídky místní nemocnice, která pro ně zorganizovala očkování přímo v areálu školy. "Váhali jsme, ale asi to tak bude lepší," uvedl jeden z kantorů. "Já jsem se chtěla hned naočkovat," přidal se další z pedagogů. 

Dobrovolné očkování pedagogů trvalo necelou půlhodinu. První dávku vakcíny dostaly desítky z nich. Na Kroměřížsku využili toho, že seniory v domovech se už podařilo proočkovat. Pokračuje se tak s kantory. 

Související obsah

"Evidujeme seznam zhruba s 1500 osobami, předpokládáme očkování zhruba kolem 200 osob denně a předpokládáme, že to zvládneme proočkovat během tří týdnů," řekl Jiří Lučan, krajský koordinátor očkování. Dnes se očkují výhradně kroměřížské školy, v dalších dnech ale mobilní tým vyjede i do malých obcí napříč celým okresem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz