Koronavirus

Policie šetří předávání cen Českého lva! Herci neměli roušky a rozestupy

Policie šetří předávání cen Českého lva! Herci neměli roušky a rozestupy
Zdroj: Profimedia

Pražská policie prověřuje sobotní předávání filmových cen Český lev. Na sociálních sítích se totiž objevily fotografie, na kterých jsou zachyceni někteří herci bez rozestupů a roušek.

V sobotu 6. března probíhalo předávání filmových cen Český lev. Všichni účastníci museli být otestování a na pódiu se střídali. Přestože se organizátoři snažili, tak kritice neunikli. 

Někteří herci si totiž během večera zašli na cigaretu a při kouření nedodržovali rozestupy.

Související obsah

Fotografie umělců bez roušek zaujaly uživatele sociálních sítích, kteří nechápu, proč pro herce platí jiná pravidla. Snímky se nelíbí ani ministrovi vnitra. Jan Hamáček (ČSSD) proto oznámil, že věc již šetří pražská policie.

Fotografie ze zákulisí akce:

Hamáčkova slova potvrdila i policie. "O situaci jsme se dozvěděli o víkendu z médií. Věc již prověřujeme a v případě zjištění podezření na nerespektování vládních nařízeních to oznámíme příslušnému správnímu orgánu," uvedl pro web TN.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Lidé na sociálních sítích událost přirovnávají k zápasu fotbalové Slavie, kterého se zúčastnil například Roman Prymula. Přestože účastníci oficiálně nic neporušili, tak si veřejnost stěžovala, že podobné akce v této chvíli nejsou vhodné. Zvlášť když Prymula sám vyzýval lidi, aby byli doma a nikam nechodili. 

Na téma Roman Prymula na fotbale vznikla také řada vtipů. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz