Koronavirus

Pacientka z Orlickoústecka s covidem už dorazila do polské Ratiboři

Pacientka s koronavirem z orlickoústecké nemocnice vyrazila na několikahodinovou cestu do Polska, kam dorazila kolem poledne. Rodina s převozem souhlasila. Ženu do zahraničí převezli kvůli přeplněnosti českých nemocnic.

První pacientku nakaženou covidem-19, kterou orlickoústecká nemocnice vytipovala k převozu, v úterý kolem poledne převezla sanitka do polské Ratiboři. Vyjeli kolem půl desáté dopoledne. Na asi 3,5hodinové cestě doprovodil 68letou pacientku ředitel pardubických záchranářů Ivo Paar.

Pardubický kraj minulý týden vyhlásil stav hromadného postižení osob, který stále přetrvává. Nemocnice v Ústí nad Orlicí, Chrudimi a Pardubicích tak téměř vyčerpaly své kapacity. Z toho důvodu se začalo jednat o přeložení nakažených osob do sousedních států.

PACIENTKA Z ST JE PEVENA DO POLSKA. CO JINDE NEDOTHLI, U NS JSME ZVLDLI I PES ADMINISTRATIVN OBTE Trvalo to...

Zveejnil(a) Martin Netolick dne ter 9. bezna 2021

S převozem do zahraničí rodina nakažené souhlasí. V ratibořské nemocnici působí český zdravotník z Těšínska, který tak usnadní pobyt pacientky bez jakékoliv jazykové bariéry.

Pardubický kraj původně vytipoval k převozu rovnou dva pacienty nakažené covidem-19. Stav druhého pacienta se ale v uplynulých dnech zhoršil a neuvažuje se o jeho dalším převozu do zahraničí.

Související obsah

Polská Ratiboř se nachází asi deset kilometrů vzdušnou čarou od českých hranic. Nejbližšími hraničními přechody jsou Sudice a Chuchelná na Opavsku.

Další pacienti z České republiky mají podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) zamířit do Německa a Švýcarska.

Podívejte se na odjezd pacientky z nemocnice:

ak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz