Krimi

Žena měla schválně šířit nákazu, muž zfalšoval covid test. Případů přibývá

Připadů, kdy lidé porušují vládní nařízení, u nás přibývá. Dokládá to stále více oznámení, která se vrší na státním zastupitelství a hygieně. Až osm let vězení hrozí třeba ženě z Opavska za úmyslné šíření nakažlivé nemoci. Muž z Vítkovska zase zfalšoval covid test, aby se vyhnul soudu.

Čtyřicetiletá žena doma nevydržela bez cigaret. A i když byla v karanténě a nesměla opustit domov, vyrazila pro ně do trafiky. Napřed to vypadalo na přestupek, od minulého týdne je už ale obviněná z úmyslného šíření nakažlivé nemoci.

Ukázalo se totiž, že policistům tajila, že je v karanténě a mohla je nakazit. Navíc neměla žádnou ochranu nosu a úst. Hrozí jí tak potenciálně až osmiletý trest.

Opavští žalobci zase řeší případ, kdy si naopak muž z Vítkovska vymyslel, že je pozitivní na covid-19, aby se vyhnul jednání se správním úřadem.

Související obsah

Policisté ho na ulici zkontrolovali a když zjistili, že má být v izolaci, případ řešili jako přestupek. Dalším prověřováním ale přišli na to, že dotyčný lhal a prokazoval se zfalšovaným potvrzením o karanténě, za což mu může hrozit další trest.

Krajská hygienická stanice v Ostravě jen loni řešila přes 4200 přestupků a udělila pokuty za více než půl milionu korun.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz