Domácí

Povinné testy se týkají už i úředníků, zastupitelé na ně ale nemusejí

Začalo povinné testování úředníků. Od středy musejí mít zaměstnanci úřadů negativní testy - stejně jako se musí nechat testovat lidé ve velkých firmách. Některé úřady začaly testovat už před týdnem, sad mají na rozdíl od soukromých firem dostatek. Podle ministerstva vnitra má stát zásoby testů na měsíc.

Úředníci Prahy 8 začali s testováním už v úterý, výtěr z nosu je čeká každých sedm dní. Radnice má přibližně 300 zaměstnanců, testování neodmítl nikdo. Bez negativního testu by nemohli pracovat. Zastupitelé a radní nemají testování nařízené, záleží jen na nich, jestli ho podstoupí.

"Já je mohu vyzvat, aby se testovali, ale záleží to na konkrétních lidech," vysvětlil starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

Na některých úřadech se testuje už delší dobu. Praha 2 začala už minulý týden, ve stejnou dobu začal s testováním i Krajský úřad Ústeckého kraje. Tam zatím nikdo neměl pozitivní výsledek. "Už druhý týden testujeme zaměstnance antigenními testy," potvrdila mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová.

Testování se nevyhnou ani zaměstnanci soudů a ministerští úředníci. "Začneme s testováním do konce tohoto týdne tak, jak budeme mít dostupné testy. Je povinnost otestovat zaměstnance až do středy 17.března," uvedl mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.

Související obsah

"Každou středu budou mít zaměstnanci možnost se otestovat zde na pracovišti a každé pondělí a čtvrtek budou mít možnost otestovat se pomocí samotestů," sdělil bezpečnostní ředitel ministerstva zahraničních věcí Hynek Pejcha.

Počínaje středou je také povinné testování u menších firem, které mají 50 nebo více zaměstnanců. Velké firmy s více než 250 zaměstnanci testují už od začátku března.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz