Koronavirus

Opatření o Velikonocích i konec krize: Schillerová prozradila, co čekat a kdy

Česká republika čelí nejpřísnějším vládním opatřením v historii a ačkoli ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vnímá po zavedení omezení mírné zlepšení, na blízké rozvolnění se Češi těšit nemohou. Podle ní se i Velikonoce pravděpodobně ponesou v duchu lockdownu. Už má ale představu, kdy by se česká ekonomika mohla vrátit do normálu.

Česko je v polovině lockdownu a přísná opatření podle zástupců vlády pomalu začínají nést své ovoce. Sama ministryně financí Alena Schillerová se ve Snídani s Novou svěřila, že oproti minulému týdnu zaznamenala nepatrné zlepšení. "Čísla mě velmi mírně a opatrně naplňují optimismem,“ prohlásila. 

Podle ministryně financí je těžké odhadnout, jestli o Velikonocích nastane nějaké rozvolnění, spíše s touto variantou ale nepočítá. "Myslím si, že Velikonoce strávíme v tvrdém lockdownu, ale budeme se o tom jako vláda ještě radit,“ sdělila.

Související obsah

Záležet bude zejména na dalším vývoji epidemie, vláda si nejvíce slibuje od povinného testování. V souvislosti s tím si Česko dokonce drží prvenství. "Jsme první země v Evropské unii, která k takovému pravidelnému plošnému testování ve firmách i veřejném sektoru přistoupila,“ vysvětlila Schillerová. 

Počet hospitalizovaných stále roste. Podívejte se na statistiky:

Pokud lidé budou dodržovat opatření a zafunguje očkování, mohla by se podle ministryně Česká republika vrátit do původního stavu už po létě. "Věřím tomu, že v druhé polovině tohoto roku bude ekonomika fungovat už normálně,“ dodala.

Ministrině financí Alena Schillerová byla hostem čtvrteční Snídaně s Novou. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz