Zahraničí

Útrapy pašeračky Terezy H. nekončí. Kdo jí dělá ve vězení společnost?

Útrapy pašeračky Terezy H. nekončí. Kdo jí dělá ve vězení společnost?
Zdroj: Profimedia

Už přes tři roky tráví mladá Češka Tereza H. kvůli pašování drog v cele v Pákistánu. A přibližně dva roky se snaží zvrátit verdikt, kterým ji místní soud poslal do vězení na bezmála devět let. Boj se jí ale nevede.

Tereza H. totiž podle informací, které TN.cz poskytlo ministerstvo zahraničí, stále nezná přesné datum hlavního líčení u odvolacího soudu. "Termín nebyl dosud stanoven," uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

I když nyní se soudní stání nekonají nejspíš kvůli pokračující pandemii covidu-19, Tereza H. se s různými odklady projednávání svého případu musela vyrovnat už v minulosti. A důvody byly kuriózní - mimo jiné obří výpadek dodávek elektřiny, stávka soudců nebo konání kriketového turnaje.

Související obsah

Mladé Češce tak teď rodnou zemi připomínají v podstatě jen návštěvy pracovníka českého konzulátu. "Zaměstnanec Honorárního konzulátu ČR v Láhauru ženu navštěvuje pravidelně, z prostředků zasílaných její rodinou jí obstarává nákupy, především potravin a hygienických potřeb. Shodou okolností se za ní vypravil tento čtvrtek," doplnila Štíchová.

Pákistánští celníci zadrželi Terezu H. na letišti v Láhauru v lednu 2018. V jejím kufru objevili asi devět kilo heroinu. Následující rok v březnu ji po několika odkladech místní soud poslal do vězení na osm let a osm měsíců. Mladá Češka s trestem nesouhlasí a snaží se ho zvrátit odvoláním.

Připomeňte si, jak Terezu H. ve vězení předloni navštívili čeští poslanci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz