Domácí

Další zmatky kolem očkování. Ministři se přou, kdo má vlastně prioritu

Další zmatky kolem očkování. Ministři se přou, kdo má vlastně prioritu
Zdroj: Profimedia

Budou policisté očkováni přednostně, když jsou teď víc v kontaktu s lidmi, které kontrolují na hranicích okresů a v ulicích? Zatímco ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) je přesvědčen, že Rada vlády pro zdravotní rizika vyšla jeho požadavku vstříc, ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) tvrdí, že na prioritách očkovacích skupin se nic nemění.

Jednání odborných skupin o očkování, testování a opatřeních proti šíření viru SARS-CoV-2 neberou konce. A zřejmě neberou konce ani zmatky, kdy si jednotliví ministři různě vykládají závěry těchto schůzek. Posledním takovým příkladem je úterní jednání Rady pro zdravotní rizika, která je poradním orgánem vlády.

"Ministerstvo vnitra požádalo ministerstvo zdravotnictví o zahájení očkování policie a hasičů. A to s tím na jednání rady souhlasilo s tím, že stanoví počet vakcín a harmonogram," citoval Deník N ministra vnitra Hamáčka.

Související obsah

Ministr zdravotnictví naléhavost očkování policistů nezpochybňuje. Ale z jeho pátečního vstoupení vyplývá, že to nebude dříve než v dubnu, jak se původně plánovalo pro prioritní skupinu 1B, kam policisté patří.

"Možná to vypadalo, že najednou budou policisté ve velkém předbíhat seniory. Ale tak to není. Usnesením vlády bylo ustanoveno jen to, že určitá malá část policistů bude očkována v zařízeních ministerstva vnitra," prohlásil ministr zdravotnictví na páteční tiskové konferenci.

Související obsah

"V žádném případě to nezbrzdí očkování v centrech nebo nezpůsobí nedostatek vakcín. K žádné zásadní změně očkovací strategie tedy nedochází. Prioritní je stále věk," zdůraznil Jan Blatný.

Evropská komise pustila do EU další vakcínu. Podívejte se na reportáž TV Nova o očkovací látce firmy Johnson & Johnson: 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz