Krimi

Úřadům došla trpělivost s otevřenou hospodou, personál odvedla policie

Pražští policisté v pátek odpoledne opět vyjeli do restaurace Šeberák, jejíž majitel podnik opakovaně otevírá, vládním opatřením navzdory. A tentokrát přitvrdili - po dohodě se státním zástupcem začali vše řešit ne jako přestupek, ale jako možný trestný čin.

"Policisté do restaurace dorazili na kontrolu asi v 17 hodin. V tu chvíli bylo uvnitř 17 hostů a pět zaměstnanců," uvedla na dotaz TN.cz před 19. hodinou policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Všichni přítomní hosté podle ní svorně odmítli, že by cokoli porušili a jejich chováním se tak bude zabývat správní orgán. "Protože se přestupkové chování v tomto podniku stále opakuje, policisté po dohodě se státním zástupcem zahájili úkony trestního řížení s podezřením na trestný čin šíření nakažlivé nemoci," popsala posun v přístupu policejní mluvčí. Pod tento paragraf patří od loňského roku i covid-19.

Související obsah

Kropáčová zdůraznila, že policisté nikoho ze zaměstnanců restaurace nezatkli, nezadrželi ani nijak neomezili jejich osobní svobodu. "Byli pouze předvedeni k podání vysvětlení na služebnu," informovala mluvčí policie.

Policejní kontroly v restauraci byly v minulých týdnech a měsících mnohokrát, její majitel totiž už dlouho kritizuje vládní nařízení a podnik opakovaně otevírá i navzdory platným omezením a zákazům.

Připomeňte si rebelující hospody v prosincové reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz