Domácí

Umělci se rozhodli podpořit očkování. Podívejte se, kdo už to má za sebou

I když zájem o očkování pomalu stoupá, téměř pětina Čechů ho podle průzkumů stále odmítá. Předejít podobným situacím, jako nastala ve Slaném, kde je nedostatek zájemců, chtějí i umělci. A tak se někteří z nich rozhodli očkování podpořit.

"Já už jsem se nechal očkovat, protože jsem ve vrcholném věku," vtipkoval herec Jan Přeučil s tím, že už má za sebou první i druhou dávku.

"Absolvovala jsem to včera. Musím říct, že se nemusíte ničeho obávat. Je to bezbolestné," vzkázala zpěvačka Helena Vodnráčková.

Očkovat se nechala i herečka Ivanka Devátá. "Já jsem se okamžitě rozhodla, protože co se dá dělat. Tady čumím už pět měsíců, venku se to táhne už rok. Vždyť je to strašné," uvedla.

A přidala se i celé řada dalších. "20 000 mrtvých, v Americe milion, prostě šílené to je. Těch mrtvých je fakt hodně. A zdá se, že se to nedá jen tak zastavit pořádně. Pokud se lidi nechají naočkovat, tak znovu říkám, že to je jediná šance, jak se toho zbavit," myslí si zpěvák Petr Janda.

Související obsah

Komplikace po druhé dávce popsal herec Jiří Krampol: "Při té druhé se mi udělalo blbě, ale opravdu blbě. Tak mě odvezli na ten František, tam jsou úžasní, tam mě dali do druhého dne vlastně dohromady a za dva dny mě pustili."

S očkováním souhlasí i herečka Jaroslava Obermaierová. "Když jsem byla malá, nás seřadili ve škole, jsme odešli a tam jsme dostali injekci. To bylo běžné, ale taky nebylo, já nevím, obrna, černý kašel. No tak já doufám, že snad jsou ty vakcíny natolik dobré, že se tohle vymýtí taky, a že nemáme ani jinou možnost. Samozřejmě si myslím, že je očkování důležité," vzkazuje Obermaierová.

Michal Čoudek / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz