v
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Stav někdejšího blízkého spolupracovníka prezidenta Václava Klause, bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta, se výrazně zlepšil. Probral se totiž z umělého spánku. Před necelými dvěma týdny se přitom objevila informace, že Forejt zemřel.

O tom, že se Forejtův zdravotní stav zlepšil a že se probral z umělého spánku, informoval s odkazem na dva zdroje portál Echo24. Ten také uvedl, že se Forejt dokázal probrat bez pomoci, vlastními silami.

Bývalý hradní protokolář skončil v motolské nemocnici a v umělém spánku poté, co ho nedávno postihla mrtvice. Na začátku března se pak objevila informace, že Forejt zemřel. Přišel s ní bývalý ministr kultury Daniel Herman, modlitbu svému bývalému kolegovi poslal 2. března také mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Související obsah

Informace o Forejtově skonu nicméně obratem vyvrátila pražská motolská nemocnice, v níž po mrtvici bývalý vysoký zástupce Pražského hradu skončil. A reagovali i zmínění Ovčáček s Hermanem.

"Mám velkou a upřímnou radost, že v této těžké době plné smutných zpráv přišla nakonec jedna moc dobrá. Stačila chvilka a smutek se změnil v pocit naděje. O modlitbu prosím dál," napsal Ovčáček. Za svůj omyl se omluvil i exministr kultury a Forejtovi popřál brzké uzdravení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz