Koronavirus

Covid zabil maminku hned po porodu. Kamarádky chtějí pomoct Kájovi

Covid zabil maminku hned po porodu. Kamarádky chtějí pomoct Kájovi
Zdroj: facebook/ Vaření s láskou

Velmi nelehkou životní situací prochází novopečený tatínek z Mělnicka, který přišel o svou milovanou partnerku. O život ji připravil koronavirus, který chytila těsně před porodem. Žena přivedla na svět chlapečka, její tělo se už ale nedokázalo poprat s následky porodu i nemocí současně. Kamarádky zesnulé ženy se rozhodly pomoct a upořádaly sbírku, do které se může zapojit kdokoliv.

Srdceryvný příběh zveřejnily kamarádky zesnulé maminky na sociálních sítích. O Wendy mluví jako o milé, hodné a veselé kamarádce, která nezkazila žádnou legraci a věřila v osudovou lásku. "Několik let čekala na toho pravého a dokonalého muže, že už ani nedoufala, že ho někdy potká. V prosinci 2019 se na ní ale konečně usmálo štěstí a ona potkala na pracovním vánočním večírku Káju, vysvětlily kamarádky.

Wendy byla se svým partnerem šťastná. Netrvalo dlouho a otěhotněla. "Těšila se, že budou krásnou a milující rodinkou, po které poslední roky toužila,“ svěřily se mladé ženy.

Zveejnil(a) Vaen s lskou dne Sobota 13. bezna 2021

Celé těhotenství probíhalo v pořádku, několik dnů před porodem ale Wendy onemocněla covidem-19. Trpěla silným kašlem, který její tělo vyčerpával. Zdravotní stav mladé ženy se nelepšil a chlapeček chtěl na svět, lékaři proto přistoupili na císařský řez. Malý Kája se narodil naprosto v pořádku. Wendy ale začala bojovat o život.

Související obsah

"Den po porodu jí lékaři zjistili oboustranný zápal plic a převezli ji na ARO, napojili na kyslíkovou masku a po pár dnech uvedli do umělého spánku, aby tělo mohlo odpočívat. Všichni věřili, že tohle jí pomůže a ona bude brzy doma u svého malého chlapečka a skvělého tatínka, který se od porodu staral, aby malému Kájovi nic nescházelo. Měla tu největší motivaci. Žít pro svého syna a rodinu! Ale bohužel v úterý 9. března 2021 po týdnu v umělém spánku se její srdíčko zastavilo a Wendy svůj životní boj prohrála,“ svěřily se nešťastné kamarádky.

Související obsah

"Pro Karla, tatínka malého Káji, to teď bude velmi složitá a nelehká situace. Je ale opravdu statečný a stará se o malého Káju, jak nejlépe umí, je skvělý táta. Tímto nás napadlo uspořádat kamarádskou sbírku a chceme Vás požádat o dobrovolný finanční dar pro dva statečné kluky, aby věděli, že tu na to nejsou a nikdy nebudou sami,“ uváději Jana, Terka, Katka a Adéla.

Finanční příspěvky mohou lidé posílat až do konce března. "Výpis z účtu a celková částka bude zveřejněna. Děkujeme za vstřícnost a pochopení,“ sdělily ženy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz