Koronavirus

"Takový průběh jsem si nezasloužil!" Klaus se po covidu ukázal veřejnosti

Bývalý prezident Václav Klaus se poprvé po prodělání nemoci covid-19 ukázal veřejnosti. Na úvod online přednášky pro studenty VŠE promluvil také o průběhu své nemoci. Choroba k němu byla prý mírumilovná, což si dle svých slov ani nezasloužil.

Exprezident Václav Klaus v únoru onemocněl covidem-19. Na úterní přednášce pro studenty Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické, kterou vysílal živě na facebooku Institutu Václava Klause, o nemoci poprvé veřejně promluvil.


"Myslím, že všichni zaregistrovali, že i do mě se pustil covid-19. Chtěl bych říci, že jsem to přežil docela přiměřeným způsobem," řekl na úvod Klaus.


Průběh nemoci bývalý prezident popsal jako mírumilovný. "Asi jsem si takový dobrý průběh ani nezasloužil. Řada škarohlídů by si přála, abych měl průběh daleko horší. Ale bylo to dobré," uvedl bývalý politik.

Související obsah


Promluvil ale také o tom, že má stále kvůli nemoci potíže. "Abych se přiznal, tak bych byl radši, kdyby návrat do úplného normálu probíhal rychleji, než probíhá. Chvilku to trvá, než se člověk po všech stránkách vrátí k normálu," nepopíral Klaus některé potíže. Během rozhovoru také zakašlal a přednášku absolvoval vsedě.


Názor na covid-19 ale Klaus ani po prodělání nemoci nezměnil. "Opakuji svá slova, není důvod k žádné panice. Je potřeba brát covid jako jednu z nemocí a nedávat jí nějaký mimořádný význam," uzavřel Klaus debatu o covidu.

Související obsah

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz