Zajímavosti

Před kamerou si pod kůži zavedl další čip. Na něj si už může nahrávat i data

Nemusí u sebe nosit svazek čipů ani si pamatovat přihlašovací údaje k počítači. Kamarádům Michaelovi a Bohdanovi stačí správně nastavit ruku a dostanou se, kam potřebují. Do ruky si zavedli čip, se kterým si podle vlastních slov zjednodušili život.

Michael a Bohdan se znají od základní školy, a kromě dlouholetého přátelství je pojí i stejný čip pod kůží. 

"Když se mi na klíčích začaly hromadit čipy od školy a různých přihlašovacích systémů, tak jsem si řekl, proč bych nemohl mít jeden na všechno," vysvětlil Bohdan.

"Na začátku byl ale problém si zvyknout, jak přesně tu ruku ke čtečce natočit a vychytat ten pohyb," dodal.

Související obsah

K technologické novince se dostali při společné brigádě ve firmě, která čipy vyrábí. Michael si ho implantoval v sedmnácti letech, zatímco Bohdan rok vyčkával, co to s kamarádem udělá.

"Trochu jsem se bál. Nebyl jsem si jistý, jestli se ten čip nebude posouvat v ruce a nezpůsobí to problémy," přiznal Bohdan.


Podobný čip mají v sobě třeba klíčky od auta, náramky ke skřínkám nebo bezkontaktní platební karty. Podkožní čip ale kvůli miniaturní velikosti funguje jen na krátkou vzdálenost, a budí tak pozornost okolí.

"Když jsem poprvé přišel do jídelny a pípnul jsem si oběd rukou, tak z toho byly kuchařky hodně na větvi, nechápaly, jak to může fungovat," zavzpomínal Bohdan.

"Lidi ve firmě byli překvapení, že jsem si nechal dát a každý den za mnou někdo chodil a říkal, to seš ty s tím čipem," podělil se o svou zkušenost Michael.

Související obsah

I když se Michael bojí jehel, touha po dalším zlepšováku byla silnější. Od kamaráda si nechal do druhé ruky zavést čip s vyšší frekvencí, na který si může ukládat data, a pak si je zobrazit NFC čtečkou v mobilu.

"Je to zase další krok, ale vrchol to není, to by bylo, kdyby takový čip uměl všechno," shrnul Michael.

A Bohdan doplnil: "Třeba na to ukládat veškerá data, občanku, letenku. A to placení je podle mě budoucnost."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz