Koronavirus

Češi budou znát plán rozvolňování! Hygienička má upravit systém PES

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová má do příštího týdne připravit úpravy protiepidemického systému PES. Ten bude zahrnovat i konkrétní plán rozvolňování, prohlásil po jednání Ústředního krizového štábu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Počet lidí nakažených koronavirem sice pozvolna klesá, nemocnice jsou ale stále přeplněné, a proto není možné očekávat v blízké době větší rozvolnění. "Zatím není doporučeno ani měnit systém okresních uzávěr," sdělil vicepremiér Hamáček s tím, že v úvahu přichází pouze změna v pohybu lidí mimo obce.

"Je potřeba jasně říct, kde je hranice pro případné rozvolňování," oznámil po jednání Ústředního krizového štábu ministr vnitra Jan Hamáček s tím, že návrh dalšího postupu nyní padne na bedra hlavní hygieničky Pavly Svrčinové. Ta má do příštího týdne za úkol přijít s návrhem úprav protiepidemického systému PES a představit konkrétní plán rozvolňování. 

Související obsah

"Měla by být jasně daná kritéria," upozornil Hamáček s tím, že v současné době není možné přijít s rozvolněním, pokud se nejméně o polovinu nesníží obsazenost lůžek na jednotkách intenzivní péče a počet hospitalizovaných pacientů. "Zatím k zásadnímu zlomu nedošlo," zhodnotil ministr vnitra.

Hamáček si naopak pochvaloval plošné testování ve firmách, díky kterému se podle jeho slov podařilo odhalit na 15 tisíc nakažených zamětnanců, kteří by jinak nadále mohli chodit do práce. 

O situaci v České republice bude ve čtvrtek jednat i vláda. Plán dalšího postupu představí ministerstvo zdravotnictví, které se zasazuje o to, aby lidé mohli chodit na procházky i mimo obec, kde žijí. 

TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz