Domácí

Za dvě hodiny 14 nehod! Řidiče na Vysočině potrápilo náledí, D1 stála

Policisté z Vysočiny ve čtvrtek od brzkého rána vyšetřují řadu dopravních nehod. Silnice pokryl sníh a některé úseky jsou navíc zledovatělé. Od šesté hodiny se stalo nejméně 14 nehod. Dálnici D1 na 127. kilometru uzavřela hromadná nehoda.

Řidiči na Vysočině by měli být ve čtvrtek obzvlášť opatrní. Silnice pokryl sníh a místy se navíc tvoří náledí. Hasiči jezdili k nehodám prakticky celou noc a podle všeho je ještě další výjezdy čekají. "Od půlnoci jsme v Kraji Vysočina zasahovali již u šesti dopravních nehod," informovali na sociálních sítích.

A statistiky policie jsou ještě horší. "Dnes, v době mezi šestou a osmou hodinou ráno, přijali policisté na Vysočině oznámení o čtrnácti dopravních nehodách. Dále jsme přijali několik oznámení týkajících se komplikací na komunikacích, zejména zhoršené sjízdnosti," sdělila TN.cz policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Související obsah

Podle prvotních zpráv se naštěstí nehody obešly bez vážnějšího zranění. Na některých místech ale zásahy ještě probíhají, a není tak vyloučené, že tyto informace policie později upraví.

Kvůli hromadné nehodě byla na několik hodin uzavřena dálnice D1. "Před pátou hodinou došlo na 127. kilometru k havárii vozidla, následně okolo půl sedmé ráno zde došlo k další dopravní nehodě s účastí tří vozidel," vysvětlila Kroutilová s tím, že se zranil jeden člověk. 

Související obsah

V současné době je úsek s opatrností průjezdný, kolona, která zde vznikla, se rozjíždí. "Je nutné dbát zvýšené opatrnosti, plně věnovat pozornost provozu a být připravený zareagovat na případnou vzniklou situaci," upozornila mluvčí.

O několik hodin dříve už byla D1 neprůjezdná ve stejném směru u Ostředku, kde se srazil kamion s dodávkou. Tato nehoda se obešla bez zranění.

Po sedmé hodině ráno pak policisté přijali oznámení o srážce vozidla s vlakem u obce Vesce u Moravských Budějovic. I tady podle všeho sehrála roli namrzlá vozovka. Nikdo se nezranil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz