Počasí

V sobotu má přijít jaro, dorazí mráz a sníh! Teploty ráno padnou i na -10 °C

Začátek astronomického jara letos připadá na sobotu 20. března, oteplení ale rozhodně očekávat nemůžeme. Podle meteorologů se o víkendu ochladí, v noci a nad ránem mohou teploty místy padnout i na -10 °C.

Sníh, přeháňky, mráz a náledí. Takhle zní předpověď na následující dny, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Mírné oteplení má přijít až v polovině dalšího týdne, kdy by se rtuť teploměru mohla vyšplhat až na 13 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy sněžit. Srážky meteorologové očekávají na většině území, v polohách pod 300 metrů přechodně i smíšené. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti až -6 °C, ojediněle se může tvořit náledí nebo zmrazky. Nejvyšší denní teploty 2 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s bude k večeru slábnout.

Podívejte se na čtvrteční předpověď počasí:

Související obsah

V pátek bude oblačno až zataženo, na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, na horách srážky četnější. Večer postupně ubývání oblačnosti i srážek. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti až -8 °C, ojediněle tvorba náledí nebo zmrazků. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý, během dne mírný severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

V sobotu, na kterou letos připadá příchod astronomického jara, bude oblačno až polojasno, ojediněle na horách místy sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při malé oblačnosti až -10 °C, ojediněle tvorba náledí nebo zmrazků. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, na jihovýchodě až 6 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

V neděli očekávají meteorologové polojasno až oblačno. Během dne od severozápadu přibývání oblačnosti a místy sněžení, v polohách pod 400 m srážky smíšené nebo dešťové.
Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při malé oblačnosti kolem -10 °C, ojediněle tvorba náledí nebo zmrazků. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

V pondělí má být oblačno až zataženo, zpočátku místy, během dne jen ojediněle přeháňky, nad 400 m sněhové. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až -7 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 8 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Od úterý do čtvrtka bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, na horách sněhové. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +1 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty v úterý 5 až 9 °C, postupně v dalších dnech 8 až 13 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz