Domácí

Koronavirus i nadále trápí pražskou zoo. Onemocněly další dvě gorily

Koronavirus i nadále trápí pražskou zoo. Onemocněly další dvě gorily
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Další dvě gorily z pražské zoo mají koronavirus. Potvrdily to vzorky odebrané z trusu. Už dříve se nakazili také lvi a gorilí samec Richard.

Koronavirus se v pražské zoologické zahradě i nadále šíří mezi zvířaty. Tentokrát onemocněly gorilí samice Bikira a Kamba. Potvrddily to vzorky odebrané z trusu.

Téměř 50letá Kamba je z pražské gorilí skupiny nejstarší a její dva předchozí testy byly negativní. "Její stav je trochu jako na houpačce, už jí bylo skoro dobře, ale zase se zhoršila, a to se opakuje... Držme jí palce!" uvedl ředitel zoo Pavel Bobek.

Související obsah

V dubnu ošetřovatelé zjistili nákazu u gorilího samce Richard a samice Shindy. Nakazili se také dva lvi indičtí. "Testování zvířat prováděné ze vzorků trusu ukázalo, že pozitivní jsou lvi indičtí Jamvan a Suchi a gorilí samec Richard," uvedl ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek.

Zvířata se zřejmě nakazila od chovatelů, protože pro návštěvníky je zahrada již několik měsíců uzavřená. Opatření kvůli koronaviru na zoologickou zahradu mají tvrdý dopad. Přestože dostává finance od města, výpadek příjmů je pro ni citelný.

Zvířatům ze zoo se stýská po lidech. Ti pomáhají penězi i krmením:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz