Domácí

Dětská hřiště zůstávají v řadě měst uzavřená. Někde ale fungují

Řada českých měst ponechá dál uzavřená sportoviště a dětská hřiště. Většinou proto, aby se tam lidé neshlukovali. Jít si zasportovat nebo nechat děti proběhnout na čerstvém vzduchu bude od pondělka možné i za hranicemi města. Doteď ale musela řada obyvatel měst vzít zavděk jen ulicemi.

V Ústí nad Labem jsou uzavřená jak dětská hřiště, tak zavřená zůstávají i veškerá venkovní sportoviště. To znamená, že zaběhat si můžete tak maximálně v ulicích.

Města, která se mohou sama rozhodnout, zda hřiště otevřou nebo nechají zavřená, svá rozhodnutí většinou měnit nechtějí. "Určitě ne. Jakmile se hřiště otevřou, tak se naplní a je tam spousta lidí bez roušek, bez ochrany," uvedl starosta Severní terasy Jaroslav Šimanovský (ANO).

Související obsah


Obyvatelům se to ale příliš nelíbí. "Děti si nemají kde si hrát," říkají lidé z obce.

Zatímco v Plzni jsou sportoviště z nařízení vlády uzavřena, tak se město rozhodlo nechat otevřená alespoň dětská hřiště. "Podle mě ta epidemická rizika jsou tam velmi malá. Pokud to vládní opatření umožní, my budeme chtít hned ta venkovní sportoviště otevřít," řekl primátor Plzně Martin Baxa (ODS).

Otevření se neplánuje ani v Praze. Na východě republiky si ale se zavíráním sportovišť hlavu nelámou.

Související obsah

Například v pardubickém parku Na špici mohou návštěvníci nadále využívat venkovní sportoviště. "Chceme umožnit lidem, aby měli sportovní vyžití," vysvětlil mluvčí magistrátu Radim Jelínek.


Zavřeno není ani ve Zlíně, podle vedení města je sportování v rouškách škodlivější než bez nich.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Píše se na Deník.cz