Domácí

Měsíční výhled: V Česku se výrazně oteplí. Teploměry naměří až 15 °C

Měsíční výhled: V Česku se výrazně oteplí. Teploměry naměří až 15 °C
Zdroj: Getty Images

Chladné počasí se sněhem, se kterým se v Česku potýkáme, by mělo v příštím týdnu skončit. Výrazně se oteplí a teploty mohou dosáhnout až 15 °C. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Předpokládáme, že období od 22. března do 18. dubna 2021 bude na našem území jako celek teplotně průměrné. Teploty budou do konce března pozvolna stoupat, v první polovině dubna už neočekáváme výraznější kolísání teplot mezi jednotlivými týdny,“ informoval na webu ČHMÚ.


V následujících čtyřech týdnech se však podle meteorologů budou teploty i objem srážek pohybovat kolem obvyklých hodnot pro tuto roční dobu. Nejvíce deště se očekává v posledním sledovaném týdnu, tedy od 12. do 18. dubna.

Související obsah

"Vzhledem k předpokládaným teplotám a celkovému úhrnu srážek lze očekávat, že na horách bude sněhu pozvolna ubývat,“ doplnili meteorologové.


První týden od 22. do 28. března začne sérií průměrně teplých dní. Maximální teploty se budou přes den pohybovat kolem 15 °C, přes noc se ještě může ochladit a teploty klesnou pod bod mrazu až k -2 °C.


Také další týdny budou teplotně průměrné. Teploty se přes den budou stále zvyšovat a vyšplhají se až na 16 °C. Přes noc se však ještě vždy ochladí a bude i pod nulou.


Průměrná teplota se v Česku v tomto období pohybuje kolem 6 °C. Podle dostupných informací bylo nejtepleji v roce 1974, kdy teploměry naměřily 9,5 °C.

Podle počasí to o prvním jarním dnu vypadlo jako v zimě. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz