Koronavirus

Kdy skončí lockdown? Brzy se dočkáme, tvrdí zakladatel BioNTechu

Kdy skončí lockdown? Brzy se dočkáme, tvrdí zakladatel BioNTechu
Zdroj: Profimedia

Kdy skončí omezení a lockdown? Právě to je v poslední době nejčastější otázka, kterou si kladou lidé po celém světě. Zakladatel německé farmaceutické firmy BioNTech má ale jasno.

Kvůli rychlému šíření koronaviru země stále zpřísňují opatření. Podle zakladatele německé farmaceutické firmy BioNTech Ugura Sahina, která spolu s americkou společností Pfizer vyvinula první vakcínu schválenou Evropskou unií, se však situace už brzy změní v mnoha evropských zemích.


Přestože v některých státech se očkování proti covidu-19 rozbíhalo pomalu, podle Sahina jsou problémy pouze dočasné. "V mnoha zemích Evropy a USA budeme pravděpodobně koncem léta v situaci, že lockdown už nebude potřeba,“ řekl pro nedělní vydání deníku Welt am Sonntag Sahin.

Související obsah


"Samozřejmě, že se budou stále objevovat lokální ohniska. Koronavirus bude i nadále mutovat, varianty ale už nebudou nahánět strach,“ doplnil Sahin.


Přesto se však lidé musejí zřejmě smířit s tím, že covidu-19 se úplně nezbavíme a jen tak nezmizí. "Uvidí se, jestli budeme potřebovat očkování každý rok, nebo jednou za pět let,“ uzavřel.


Kromě vakcíny společností Pfizer/BioNTech jsou v Evropské unii schválené také očkovací látky firmy Moderna, AstraZeneca a nově také Johnson & Johnson. První dodávky této vakcíny se očekávají v dubnu.

Slovensko zpřísnilo opatření a zakázalo vycestovat na dovolenou do zahraničí. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz