Zahraničí

Trump plánuje návrat na sociální sítě. Už brzo a ve velkém stylu

Trump plánuje návrat na sociální sítě. Už brzo a ve velkém stylu
Zdroj: Profimedia

Bývalý americký prezident Donald Trump se chce brzy vrátit na sociální sítě. Trump si kvůli tomu dokonce chce založit vlastní plaformu. Ty, které už existují, ho totiž nechtějí.

Donald Trump byl během svého úřadování v Bílém domě známý svou oblibou především sociální sítě Twitter. Na tu zvládl přispívat i několikrát za hodinu.

Kvůli útoku jeho příznivců na Kapitol ale jeho účet sociální síť zablokovala. Jako důvod tohoto opatření označila "nebezpečí dalšího podněcování k násilnostem".

O návratu Trumpa do virtuálního světa nyní promluvil jeho poradce Jason Miller. "Domnívám se, že návrat prezidenta Trumpa na sociální sítě uvidíme pravděpodobně během dvou až tří měsíců, a to s jeho vlastní platformou," řekl televizi Fox News.

Související obsah

"Myslím, že to bude největší senzace v sociálních médiích. Každý bude čekat a sledovat, co přesně prezident Trump dělá," dodal. Podle Millera Trumpova platforma přiláká desítky milionů lidí. 

Trump také rozhodně neplánuje končit s politikou. Promluvil o svých plánech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz