Domácí

Klaus chce spojit politické strany! Zmínil Trikolóru a SPD, bojí se Pirátů

Klaus chce spojit politické strany! Zmínil Trikolóru a SPD, bojí se Pirátů
Zdroj: TV Nova

Bývalý prezident Václav Klaus je nespokojený se současnou situací v zemi. Vyzývá proto politiky, kteří mají stejný názor jako on, aby se spojili. Zmínil přitom Trikolóru a SPD. V prohlášení uvedl, že už nezbývá moc možností ani času.

Václav Klaus na stránkách svého institutu zveřejnil prohlášení, které vyzývá ke spojení občanů a stran proti současným poměrům v zemi.

Prohlášení nese název "Provolání nespokojených občanů České republiky" a jejím hlavním sdělením je, že lidé chtějí normálně žít.

"My, občané České republiky, kteří – jak se stále více přesvědčujeme – nemáme své dostatečné politické zastoupení ve vládě a parlamentu, vyjadřujeme touto formou hlubokou nespokojenost s dnešním stavem a poměry v naší zemi. Ty byly zdevastovány katastrofální politikou vlády, která přinesla závažné ohrožení svobody a demokracie," uvedl Klaus na úvod svého prohlášení.


Z celé situace viní exprezident současnou vládu, která místo řešení pandemie způsobila jen rozvrat.

Související obsah


Klaus se ovšem nejvíce obává politického vývoje po volbách na podzim tohoto roku. "V dnešní situaci však na politické scéně – s výjimkou Trikolóry, SPD a několika jednotlivců – nevidíme síly, které by se programově snažily prosazovat návrat k normálním poměrům, zdravému životu společnosti a svobodnému podnikání," stojí v prohlášení.


Podle Klause České republice hrozí nástup nové extrémní levice, kterou podle něj představují Piráti. Tomu chce bývalý prezident zabránit.

Cestou by podle něj mělo být spojení stran. "Aby představitelé nejrůznějších politických i občanských seskupení v nadcházejících volbách nedopustili propadnutí hlasů svých stoupenců. Komu jde o dobrou věc, nemůže trvat na vlastní cestě a vlastní kandidátce," uvedl Klaus.

Bval prezident Vclav Klaus na zklad tisc dopis, emailovch i SMS zprv, podnt, dost a vzev oban R...

Posted by Institut Vclava Klause on Saturday, 20 March 2021

Exprezident zmínil politické strany Trikolóra a SPD. Ty vedou jeho syn Václav Klaus mladší a Tomio Okamura. O spojení zatím ani jeden z nich nemluví. 

Naopak se ale před volbami spojily jiné strany, které díky tomu mají šanci na lepší výsledek. Piráti se spojili s hnutím STAN a vznikla také koalice SPOLU, která je spojením ODS, KDU-ČSL a TOP09. 

Naopak některé strany balancují na hranici vstupu do Poslanecké sněmovny. Podívejte se na poslední předvolební průzkum:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz