Domácí

Sněmovna opět zasedá. Řešit by měla krizový zákon a vyšší pokuty

Poslanci v úterý opět zasedli do lavic. Program schůze schválí až po jejím začátku, tedy po druhé hodině odpoledne. Zabývat by se měli novelou krizového zákona či přestupky proti vládním opatřením.

Není jisté, zda poslanci novelu krizového zákona, kterou vetoval Senát, na program vůbec zařadí. Před jejím schvalováním je totiž potřeba probrat ještě novelu o tom, že by se přestupky proti vládním opatřením zaznamenávaly do registru.

Při jejich opakování by mohly hrozit vyšší pokuty. Podnikatelům, kteří například otevřou navzdory nařízením své provozovny, by podle návrhu zákona mohly hrozit až třímilionové pokuty.

Související obsah

Řeč by mohla přijít i na některé novely zákona v prvním a druhém čtení, a to hlavně ze sociální oblasti. Poslanci by tak mohli řešit například zvýšení přídavků na děti a některých příspěvků na péči nebo změnu dětských skupin na jesle.

Ještě před schvalováním programu schůze by měl složit slib nový poslanec za ODS Libor Hoppe. Ten v dolní komoře parlamentu nahradí Jiřího Ventrubu, který podlehl nemoci covid-19.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz