Domácí

Poslanec Ventruba podlehl covidu, Sněmovna za něj držela minutu ticha

Poslanec Jiří Ventruba (ODS) zemřel v nemocnici, kde bojoval s onemocněním covid-19. Oznámil to předseda občanských demokratů Petr Fiala během úterního jednání Poslanecké sněmovny. Zákonodárci následně drželi minutu ticha.

Už před jednáním Poslanecké sněmovny předseda ODS Petr Fiala oznámil, že poslanec Jiří Ventruba bojuje s onemocněním covid-19 v nemocnici a je ve vážném stavu.

Během jednání pak přišla smutná zpráva. Fiala oznámil, že Ventruba bohužel boj s nemocí prohrál. Sněmovna následně držela minutu ticha.

  

Zprávu potvrdili i jeho kolegové z ODS. "Jiří Ventruba, lékař, poslanec, obětavý a skromný člověk, kamarád, před chvílí zemřel. Těžko se hledají slova. Jirko, díky za všechno! Odpočívej v pokoji!" zveřejnila strana na sociálních sítích.

"Velmi mě zasáhla zpráva, že odešel pan poslanec Jiří Ventruba. Ačkoliv jsme byli z různých politických stran, vždy jsme spolu moc dobře vycházeli, jak po pracovní, tak osobní stránce. Pan poslanec mi bude velmi chybět. Nesmírně jsem si ho vážil," uvedl bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Na úmrtí reagoval například i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD): "Zemřel Jiří Ventruba, poslanec ODS, kolega ze Sněmovny. Upřímnou soustrast rodině."

Související obsah

V nemocnici byl z poslanců kvůli covidu jako jeden z posledních Jiří Dolejš (KSČM). S koronavirem již bojoval například i předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO).

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz