Zahraničí

Neštěstí v Rusku! Tři piloty zabil jejich vlastní atomový bombardér

Neštěstí v Rusku! Tři piloty zabil jejich vlastní atomový bombardér
Zdroj: Profimedia

Tříčlenná posádka ruského nadzvukového bombardéru TU-22 zemřela v úterý na letecké základně Šajkova v Rusku. Nehodu potvrdil ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Před cvičným letem se samovolně spustilo katapultovací zařízení.

Tři členy posádky ruského atomového bombardéru zabil katapultovací systém, který se spustil nedopatřením ve chvíli, kdy se letadlo připravovalo k odletu. Nehoda se stala v úterý během vojenského cvičení.


Piloti nebyli vystřeleni dostatečně vysoko, aby se jim stačil otevřít padák a po pádu utrpěli smrtelná zranění. Nehodu potvrdil ruský ministr obrany, podle kterého letadlo nebylo vyzbrojeno atomovými zbraněmi, píše Daily mail.


Při nehodě zemřel i velitel letky, který seděl na sedadle instruktora.


Stejný typ letounu měl nehodu před třemi lety, kdy se ve vzdušném prostoru nad Arktidou rozlomil na dvě části a shořel. V roce 2004 zase jiný stroj havaroval v oblasti Novgorodu. Zemřeli všichni 4 lidé na palubě.

Související obsah


Tupolev TU-22 se čtyřčlennou posádkou je ve službě už od doby Sovětského svazu. Dokáže zaútočit na cíle vzdálené 7000 km od základny a je považován za klíčový bombardovací letoun ruského letectva.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz