Domácí

Jaro klepe na dveře. ČHMÚ prozradil, jak bude do Velikonoc. MAPY TEPLOT

Slunečné počasí v Česku v následujících dnech nevydrží, víkend bude podle všeho spíše deštivý. Ve vyšších polohách bude sněžit. S deštivým počasím také poklesnou teploty. Příští týden nás ale čeká výrazné oteplení, mohlo by být až 21 °C. Do období Velikonoc budou dny většinou slunečně provázené jarními teplotami.

"Do České republiky dorazilo konečně jaro. Následující dny do období Velikonoc budou většinou slunečné provázené jarními teplotami," hodnotí Český hydrometeorologický ústav.

Ve čtvrtek se zejména po ránu mohou objevovat mlhy, které mohou podle ČHMÚ místy i namrzat. Zpočátku jasná obloha se začne během dne postupně zatahovat. Na severozápadě a severu Čech se očekávají později odpoledne také přeháňky. Teploty vystoupají k 11 až 15 °C, na horách pak bude kolem 7 °C.

V pátek by mělo být převážně oblačno až polojasno, přeháňky by se měly objevovat jen ojediněle. Teploty v noci klesnou k 4 až 0 °C, při vyjasnění může být až kolem -2 °C. Přes den nás pak čeká 12 až 16 °C.

V sobotu se bude od západu zatahovat, na většině území se očekávají přeháňky, které budou v polohách nad 800 metrů přecházet ve sněžení. Ráno se mohou objevovat mlhy, upozorňuje ČHMÚ. Teploty v noci klesnou k 5 až 1 °C, přes den vystoupají k 10 až 15 °C, na západě bude jen kolem 8 °C.

Související obsah

V neděli by se už ale měly přeháňky objevovat jen ojediněle, sněžení by se mohlo objevovat v polohách nad 600 metrů. V noci teploty klesnou k 2 až -2 °C. Přes den pak vystoupají jen k 8 až 12 °C.

Mapy předpokládaných maximálních teplot - 25. 3. 2021, 26. 3. 2021, 28. 3. 2021 a 31. 3. 2021:

Zdroj: ČHMÚ

Od pondělí se pak podle meteorologů začne opět oteplovat, v příštím týdnu by se nejvyšší denní teploty měly vyšplhat až k 21 °C, ze začátku příštího týdne by mělo být převážně jasno až polojasno.

Podívejte se na předpoveď počasi ze čtvrteční Snídaně s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz