Vaříme s Romanem

Vaříme s Romanem: MasterChef prozradil svůj trik na batátové pyré

Vaříme s Romanem: MasterChef prozradil svůj trik na batátové pyré
Zdroj: Nova.cz

Během pátečního vaření Romana Staši ve Snídani s Novou mohli diváci zjistit, jak by se podle MasterChefa mělo správně dělat kachní prso i batátové pyré. Celá videa s recepty najdete na Nova Plus.

Roman v páteční Snídani s Novou poradil, jak uvařit batátové pyré. "Spousta lidí dělá pyré tak, že uvaří brambory. To je podle mě velká škoda," říká Roman. Radí proto nejdřív sladké, nebo jakékoliv jiné, brambory odmočit ve vodě, aby pustily škrob. Brambory pak dát vařit, ale bez vody! Jinými slovy brambory zarestovat. Jak správně na to, zjistíte ve videu zde.

Pak je také u batátového pyré podle Romana nejdůležitější ho nemixovat tyčovým mixérem. "Potom z toho budete mít maltu na cihly. Takže nemixujte tyčovým, ale stolním mixérem," radí MasterChef.

Související obsah

Roman také prozradil, jak správně propéct maso. Video najdete zde. "Vždycky záleží na tom, jak je kachní prso tlusté. Pokud by bylo silnější než obvykle, radši bych ho dal do trouby než na pánev," říká Roman Staša.

Ke kachnímu prsu s batátovým pyré je také podle něj důležité přidat něco, co jídlo okyselí. "Protože batátové pyré je sladké, kachna je taky sladká, tak je potřeba přidat pažitku, citrón a nějakou zeleninu," myslí si Roman.

Související obsah

Každé vaření je taky v něčem jiné. Na to upozorňuje i Roman: "Občas se stane, že mi někdo napíše, že se jim jídlo nepovedlo. Ale ono je potřeba umět v kuchyni improvizovat. Například když se něco pálí, tak tam přidat víc másla, než je v receptu."

Všechna videa a recepty Romana Staši ze Snídaně s Novou najdete zde a příští týden se na něj můžete zase těšit.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz