Zajímavosti

Vaříme s Romanem: Masterchef prozradil, jak na českou klasiku

Vaříme s Romanem: Masterchef prozradil, jak na českou klasiku
Zdroj: Nova.cz

Roman v pátečním vaření ve Snídani s Novou přišel s upraveným receptem na českou klasiku, a tak se ve studiu Snídaně s Novou linula vůně kuřete na paprice s knedlíkem. Ale to by nebyl Roman, aby v receptu něco nezměnil.

V páteční Snídani s Novou Roman Staša divákům ukázal svůj recept na kuře na paprice. Většina lidí to totiž dělá tak, že do omáčky nasype sladkou papriku a tím to hasne, ale Masterchef poukázal na to, že to můžete dělat i lépe.

"Kuře na paprice musí být s paprikou, nejde to jinak! Sypaná rozhodně nestačí," překvapil Roman. Přestože to vyplývá z názvu, mnoho lidí do kuřete na paprice čerstvou papriku nepřidává. Zkuste to podle Romana Staši, video s receptem najdete zde.

Související obsah

Navíc překvapil i tím, že kuře je nejlepší vařit v hrnci, ve kterém se může trošku připálit. "Když odděláváte ze dna přímo tu přismahnutou kůži kuřete, tak to je bomba. Když to nespálíte moc a není to hořké, tak to má pak nádhernou chuť," básní kuchař. Prozradil i jedno z tajemství profesionálních kuchařů.

Ke kuřeti na paprice přidal Roman i recept na speciální knedlík, který najdete ve videu zde. Jmenuje se pajfálský a tato receptura podle Romana Staši pochází z Rakouska-Uherska. Do domácího knedlíku se přidává osmažená slanina, cibule a na závěr i citrónová kůra.

Související obsah

Všechny Romanovy postupy jsou na Nova Plus, kde najdete i celý recept. A navíc zde můžete zhlédnout i středeční speciální díl MasterChefa - Souboj nejlepších, ve kterém se Roman Staša utkal s minulou vítězkou MasterChefa Kristínou Nemčkovou. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz