Naše Česko

Lidé vzali zahradnictví útokem, nakupují rostliny i všemožné nářadí

Zahrádky v Česku zřejmě letos budou mnohem pestřejší než kdy jindy. Lidé berou zahradnictví útokem. Protože cestování je stále omezené, pouštějí se Češi víc než v minulých letech do pěstování zeleniny, ovocných stromů i květin.

Nákupní vozíky plné barevných květin nebo sazenic jahod. Na parkoviště přijíždí jedno auto za druhým. Takto to v neděli vypadalo v Českém Krumlově. "Se rozsvítilo sluníčko, takže zájem je větší. Půlka parkoviště už je plná," řekl zahradník Marek Slovák.

Lidé ale nekupují jen rostliny, velký zájem je teď také o zahradní techniku a další náčiní. "Poptávají sekačky, které ještě nejsou skladem, protože se hodně dovážejí. Nakupují různé lopaty, rýče, hrábě," uvedla prodejkyně zahradní techniky Lenka Pártlová.

Související obsah

Lidé začali na zahrádkách trávit více času od loňského jara, kdy vypukla koronavirová pandemie. Od té doby zároveň stále roste poptávka po volných pozemcích v zahrádkářských koloniích.

Dá se tak říct, že z Česka se stal ráj zahrádkářů. Na volný pozemek v zahrádkářské kolonii lidé čekají v pořadnících. Obrovský zájem je i o pronájem záhonku v komunitních zahradách.

Přesto zahrádkářských kolonii ubývá, pozemky často skupují developeři. I proto sněmovna nedávno schválila takzvaný zahrádkářský zákon, který má chránit tradici pěstování v Česku.

jh, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz