Domácí

Lidé mají o očkování u praktiků velký zájem. Hasiči jim vezou vakcíny

Hasiči v Olomouckém kraji od úterního rána rozvážejí vakcíny proti covidu od firmy Moderna. Ty dostanou praktičtí lékaři na téměř stovce míst. Během tří dnů rozvezou sedm tisíc dávek.

Hasiči, kteří budou rozvážet vakcíny proti covidu-19, přijeli do areálu Fakultní nemocnice Olomouc v úterý krátce před sedmou hodinou ráno. Zdrželi se tam jen pár minut.

Stovky dávek dostali ve speciálních chladících boxech. "Je to stále pod proudem, máme ještě v autech záložní systémy, aby to napájelo, protože by nemělo dojít k poklesu napětí," popisuje olomoucký hasič Jan Ondrůch.

Související obsah

"Krizová situace je, když se vakcíny budou vyndávat. Tam opravdu musí dojít k rychlému vyndání toho balíčku a předání praktikovi," líčí Ondrůch. Po celou dobu se totiž teplota v těchto boxech musí udržovat v rozpětí mezi dvěma a osmi stupni Celsia.

Během tří dnů najezdí stovky kilometrů napříč celým Olomouckým krajem. V úterý po několika zastávkách přímo v Olomouci zamířili do okolí. "Nejdřív začneme na Přerovsku a Prostějovsku, ve středu pak zamíříme na Šumpersko a Jesenicko a ve čtvrtek obsloužíme Olomoucko," říká mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balažová.

Související obsah

Celý transport je naplánovaný na minutu. Každý z praktiků ví, kdy k němu zásilka dorazí. Na rozdíl třeba od Zlínského kraje se v Olomouckém očkování u praktických lékařů ve velkém teprve rozjíždí. "Zájem ze strany pacientů je velký. Mnozí nemají možnost, aby se dostali do očkovacího centra," tvrdí praktická lékařka Miloslava Homolková.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz