Domácí

Teplo vylákalo ven davy Čechů, náplavka v Praze praskala ve švech

Česko má za sebou neobvykle teplý den, na řadě míst padly letité rekordy. Často bylo navíc slunečno, takže do ulic měst, na náplavky nebo cyklostezky vyrazily davy lidí. Často to vypadalo, že si z platných opatření příliš hlavu nedělají.

Jasně to ukazuje fotka, kterou kolem 19. hodiny pořídila z Palackého mostu v Praze čtenářka TN.cz. Na blízké náplavce totiž v tu chvíli byla doslova hlava na hlavě. Místo je přitom paradoxně jen pár desítek metrů od ministerstva zdravotnictví, které všechna možná nařízení spojená s pandemií koronaviru v Česku vydává. Hloučky lidí tu zůstávaly i dlouho po setmění. Jak to na místě večer vypadalo, zjistíte na záběrech pod titulkem článku.

Pražané si slunce užívali v parcích. Podívejte se na reportáž TV Nova:

Podle ženina doprovodu to navíc vypadalo, že davy lidí nechaly v klidu strážce zákona - policisté ani strážníci prý nebyli vpodvečer nikde v dohledu.

"Dnes odpoledne jsme například vyjížděli na Žižkov, kde svědci hlásili větší množství lidí. To se potvrdilo, v okolí otevřeného stánku se pohybovalo a popíjelo přibližně 200 lidí, které jsme vyzvali, aby se rozešli. Provozovatel zařízení je nyní podezřelý z přestupku," uvedla po 20. hodině na dotaz TN.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Byla i u vás kvůli hezkému počasí hlava na hlavě? Pošlete nám fotky a postřehy na e-mail zpravy@nova.cz. Děkujeme!

Dodala, že policisté odpoledne obdrželi a prověřovali větší počet oznámení o otevřených restauracích. "Nevím, jestli to bylo kvůli počasí, ale každopádně toho bylo hodně," konstatovala. 

Slunečné počasí vylákalo velké množství lidí i na cyklostezky v hlavním městě i jinde. Lidé také vyráželi k vodě. I přesto, že měla na některých místech jen sedm stupňů, neváhali se někteří i vykoupat. Třeba odvážlivci v Olomouci.

Související obsah

Zatímco dnes bylo například v Plzni více než dvacet stupňů Celsia, loni touto dobou tu naměřili meteorologové jen něco málo kolem pěti nad nulou. A na jiných místech Česka před rokem dokonce sněžilo.

Z opatření zavedených kvůli koronaviru si v těchto dnech příliš nedělají ani Britové - i tady se udělalo hezky a teplo a do parků a na pláže se nahrnuly davy lidí. I zde se popíjelo a podle tamějších médií dokonce vypukly i rvačky.

Česko má za sebou teplotně nadprůměrný den. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz