Domácí

Papoušek je nezbeda! Uletěl majiteli a zachraňovat ho museli hasiči

Hasiči v Paskově na severu Moravy zachraňovali papouška, který uletěl majiteli. Po dvou dnech na svobodě měl asi hlad, a tak dobrovolně přiletěl k misce s jídlem.

Papoušek Bubo je šťastný třiadvacetiletý navrátilec z výletu. Chovatel ho hledal všude možně. Nakonec ho našli místní v Paskově na Frýdecko-Místecku na vzrostlém stromě. Dolů se mu nechtělo. Zřejmě mu navíc došly síly.

"K zásahu vyslalo operační středisko profesionální jednotku ze stanice Hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku a pro případ, že by se žako nedal chytit a přelétal, rovněž místní dobrovolnou jednotku," okomentoval zásah mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Související obsah

Společně s majitelem pro něj hasiči vyjeli v záchranném koši automobilového žebříku. Papoušek si nakonec dal říct a dobrovolně slezl za miskou jídla.

"Papoušek jménem Bubo byl zřejmě po dlouhém výletu vyhladovělý, nechal se tedy klidným hlasem a známou miskou přesvědčit a bez většího zaváhání si po natažené ruce svého majitele přistoupil do koše," popsal Kozák. Z výletu se tak po bezpečném transportu zpět dolů na zem Bubo vrátil v pořádku a bez ztráty pírka.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz