Koronavirus

Školákům začaly prázdniny. Co dělat o Velikonocích, ale rodiny netuší

Školákům začaly velikonoční prázdniny. A to krásným a slunečným počasím. Na jižní Moravě bylo až 26,5 °C. Jenže kvůli protiepidemickým opatřením a zavřeným okresům se děti vajíček a laskomin od příbuzných leckde nedočkají. Rodičům tak nezbude, než vymyslet náhradní program.

Odložili notebook, sluchátka i učivo pro distanční výuku. A užívají si prázdnin. Školákům ve čtvrtek přálo i počasí. "Hodně jsem se těšila, že budu více sportovat, že budu více chodit ven, protože jsem na to ani přes tu výuku neměla čas," přiznala jedna ze školaček.

A podobně na tom byly i další děti. Těší se na barvení vajíček i pečení beránků. Jenže volné dny školáků komplikují život rodičům. Řada z nich si stěžuje, že kvůli uzavřeným okresům nemůže vzít děti ani na výlet.

"Byli jsme zvyklí jezdit na chatu, to teď nemůžeme kvůli okresům, tak teď jezdíme jenom na koloběžku," postěžovali si někteří z nich.

Související obsah

Radnice po celé republice s příchodem jarního počasí začínají otevírat alespoň dětská hřiště. Vláda totiž nechala rozhodnutí na nich. "Z dvaadevadesáti přerovských dětských hřišť zmizely cedule se zákazem vstupu a jsou opět přístupná veřejnosti. I nadále ale platí, že je nutné dodržovat platná nařízení, zachovávat hygienická opatření a chovat se vůči druhým ohleduplně," řekla mluvčí Přerova Lenka Chalupová.

Sportovní svazy vyzývají vládu, aby hned po velikonočních prázdninách v úterý otevřela i venkovní sportoviště pro děti do 19 let. Ty by pak mohly po deseti začít s tréninkem. Počítá se i s antigenním testováním. Manuál svazy vypracovaly společně s Národní sportovní agenturou.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz