Domácí

Do Česka se vrátila zima! Nový sníh ocenili hlavně běžkaři na horách

Do Česka se opět vrátila zima. Na horách dokonce připadlo kolem pěti centimetrů sněhu. A toho okamžitě využili hlavně běžkaři.

V Jeseníkách to v sobotu vypadalo, jako by neměly být Velikonoce, ale spíš Vánoce. Lidem ale zimní počasí vrásky na čele nedělalo. "Včera to bylo celé ledové a mokré a dnes napadl čerstvý snížek," radovali se. "Je to parádní. Takhle to máme na Velikonoce nejraději," pochvalovali si další.

Související obsah

Počasí bylo ale aprílové - za hodinu se vystřídala slunečná obloha, mlha i sněžení. Běžkaře to neodradilo. "Včera jsme byli na Šeráku, tam jsme byli pěšky, tam bylo sucho. Ráno jsme se probudili a tohle! Tak musím ještě vyrazit," vysvětloval jeden z nich.


I přes ideální podmínky ale byla parkoviště v horských areálech takřka prázdná - a to i proto, že je neustále střeží policisté. Možnost užít si prodloužené zimy tak dostali jen lidé z přilehlého okolí.

Související obsah

"Sněhu je pořád dost, máme ho skoro metr, podmínky jsou ideální," pochvaloval si vedoucí skiareálu Kopřivná Libor Petrů. Víkendový nápor ze začátku roku se ale neopakoval. V Kopřivné nevyjela ani rolba, která dřív lyžaře tahala na svah. To na Červenohorském sedle vyvážela nadšence čtyřkolka.

Sněžení podle meteorologů ustane do sonotní půlnoci. Teploty budou ale pod nulou, proto na mnoha místech Česka hrozí námraza. Řidiči by tak měli být opatrní po celou noc. Úlevu přinese až nedělní ráno.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Krátká zpráva

Polský premiér k dolu Turów: Z české strany neexistovala dobrá vůle

Soudní dvůr EU v pondělí vyhověl české stížnosti a uložil Polsku pokutu 500 000 euro za to, že stále nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów. Polský premiér Mateusz Morawiecki (Právo a spravedlnost) v úterý na tiskové konferenci řekl, že doufal v dohodu s Českem a ukončením sporu. Z české strany ale prý neexistovala dobrá vůle a rozsudek je nespravedlivý. Podle deníku Wiadomości premiér "použije celý arzenál právních a sociálních argumentů", aby Polsko pokutu platit nemuselo. Neuvedl však, jaké konkrétní kroky má v plánu.

Píše se na Deník.cz