Koronavirus

Desítky lidí vyrazily koledovat. Chcípl PES se ohání nařízením o e-shopech

Chcípl PES pokračuje v rebelii i přes Velikonoce. Navzdory výzvám vládních představitelů, aby Češi vydrželi přes svátky doma, vyrazili členové protestního hnutí koledovat. V pražské restauraci Šeberák se dokonce rozdávaly pomlázky. Akce podle organizátorů není v rozporu s platnými opatřeními, proti kterým iniciativa vystupuje.

Zůstaňte přes Velikonoce doma, abychom mohli v polovině dubna začít rozvolňovat. Taková výzva zazněla od ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) i ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Ne všichni ale poslechli. Přinejmenším desítky lidí vylákalo na koledu protestní hnutí Chcípl PES, za kterým stojí majitelé hospod a restaurací.

Ti se v pondělí ráno shromáždili v pražské restauraci Šeberák. Zájemci si tam mohli vyzvednout pomlázku. Někteří se mohli svézt i kolednickou červenou rikšou. Ta se potýkala s technickou závadou, podařilo se ji ale odstranit. Iniciativa akci "Velikonoce budou! Navzdory Hamáčkovi" zaštítila vládním nařízením o internetových obchodech.

Vyšupání totiž Chcípl PES nabízel jako službu, kterou si ženy mohly objednat přes webové stránky hnutí. "Za 200 korun k tomu dostane velikonoční poukaz! Náš tým k vám přijede s pomlázkou a vyšupá Vás. Za tuto službu bychom rádi od vás obdrželi vejce se vzkazem pro vládu. Za velikonoční poukaz si pak můžete od 1. května 2021 vybrat službu nebo produkt od živnostníků - členů našeho hnutí," uvedli organizátoři.

Související obsah

Koledníky si na webu objednalo přibližně 80 žen. "Tato služba je v souladu s vládními nařízeními!" tvrdilo hnutí.

Chcípl PES má na kontě už několik demonstrací. Od března je oficiálně politickým hnutím, hodlá dokonce kandidovat v podzimních sněmovních volbách. Od jeho vzniku přes vládní nařízení otevřelo přes 1200 podniků zejména v Česku. Zapojilo se ale i několik hospod z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz