Domácí

Chyběly roušky i rozestupy. V Praze se kvůli povinnému očkování sešly tisíce lidí

Centrem Prahy v neděli putovaly tisíce odpůrců protiepidemických opatření. Účastníci demonstrovali proti povinnému očkování a a údajnému porušování osobních svobod a Ústavy ČR. Na Václavském náměstí se sešly zhruba čtyři tisíce lidí, po zahájení pokračovalo shromáždění okolo Úřadu vlády až na Hradčany.

Ačkoliv oficiálně akce organizovaná skupinou Chcípl PES odstartovala až s úderem 14. hodiny, stovky účastníků dorazily na Václavské náměstí se značným předstihem. Demonstraci zahájila píseň Karla Kryla a projev předsedy iniciativy Jakuba Olberta. 

Podle odhadů policie se v půl třetí odpoledne nashromáždily na náměstí zhruba čtyři tisícovky lidí. Roušky si nasadila ale pouze hrstka z nich, s dodržováním rozestupů si hlavu také nikdo příliš nelámal.

Policisté vyzývali protestující k dodržování platných protiepidemických opatření opakovaně, odpovědí jim byl pískot demonstrantů. K žádnému vyostřenějšímu konfliktu podle všeho nedošlo.

Související obsah

​Shromáždění doputovalo až k Pražskému hradu. Akci se rozhodli organizátoři ukončit u sochy prvního československého prezidenta T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí. Nejprve si ještě ale naplánovali zastávku u Úřadu vlády.

"Každý občan má právo se rozhodnout, zda se nechá očkovat, či nenechá očkovat proti covidu-19! Nejsme proti dobrovolnému očkování, jsme pouze proti povinnému očkování, které se zde snaží zavést vláda s podporou Parlamentu ČR! Místo relevantních informací odborníků, na základě kterých by se mohli občané rozhodnout, nás vláda nutí do očkování pomocí korupčních a vyděračských metod!" vysvětlovali své postoje organizátoři akce.

Takhle to odpoledne vypadalo na Václavském náměstí:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz