Domácí

Štvou vás komentáře na sociálních sítích? Facebook uvedl velkou změnu

Nový nástroj umožňuje uživatelům facebooku určit, kdo se bude moci vyjadřovat k jejich příspěvkům. Facebook tak pokračuje ve svém záměru o vytvoření bezpečnějšího prostředí na sociální síti.

Facebook připravil další změny pro News Feed. Nyní je tak možné přímo vybrat uživatele, kteří budou moci psát komentáře pod vaše zveřejněné příspěvky.


"Cílem News Feed je spojení s tím, co má pro vás největší význam: vaši blízcí, zajímavý obsah a svět kolem vás. Přátele, které si přidáte, stránky, které máte rádi, a skupiny, ke kterým se připojíte, utváří, jak bude News Feed vypadat každý den," uvedla společnost.

Související obsah


Z nabídky bude možné si vybrat, jestli k danému postu budou moci přidávat komentáře všichni uživatelé, jen vaši přátelé anebo jen lidé, které si sami vyberete.

Zde si přečtěte, jak omezit komentáře pod vaším veřejným příspěvkem:

1. Vpravo nahoře na Facebooku klikněte na tlačítko Účet.

2. Vyberte Nastavení a soukromí a klikněte na Nastavení.

3. Vlevo klikněte na Veřejné příspěvky.

4. Přejděte do části Kdo mě může sledovat a zkontrolujte, že máte vybranou možnost Veřejné.

5. Vedle položky Komentáře u veřejných příspěvků klikněte na Upravit. Nyní můžete vybrat, kdo může přidávat komentáře k vašim veřejným příspěvkům.
 

Můžete si také nastavit, kdo bude moci komentovat jeden konkrétní veřejný příspěvek na vašem profilu:

1. Přejděte na svém profilu na veřejný příspěvek, u kterého chcete změnit, kdo ho může komentovat.

2. V pravém horním rohu příspěvku klikněte na ikonku tří teček.

3. Klikněte na Kdo může příspěvek okomentovat?

4. Vyberte, kdo může přidávat komentáře k vašemu veřejnému příspěvku.

Zde na stránkách Facebooku najdete další podrobnosti k nastavení komentářů u příspěvku.


V půlce března společnost představila nová pravidla zaměřená proti šíření nenávisti a dezinformací na sociální síti. Facebookové skupiny, které porušují pravidla, budou upozaděné, hrozí také zablokování. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz