Domácí

Měsíční výhled: Jaro si dává načas. Teplo a sluníčko v dubnu nečekejte

Měsíční výhled: Jaro si dává načas. Teplo a sluníčko v dubnu nečekejte
Zdroj: TV Nova

Březen za kamna vlezem, duben ještě tam duben. Tato pranostika se letos zřejmě vyplní. V měsíčním výhledu na duben totiž meteorologové předpovídají spíš chladnější teploty a více deště.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pravidelný měsíční výhled počasí. Pro ty, kteří se těšili na teplé jarní počasí, ale nepřinesl dobré zprávy.

Zbytek dubna a začátek května totiž budou podle meteorologů chladnější a také o něco deštivější než bývá běžně. V prvním dubnovém týdnu (5.4.-11.4.) můžeme očekávat podprůměrné teploty, které se budou pohybovat maximálně kolem 9 °C. Co se týče srážek, tak bude pršet více než je v tuto dobu běžné.

Na předpověď počasí se podívejte zde:

Související obsah

Druhý týden (12.4.-18.4) bude o něco teplejší. Teploty budou atakovat hranici 12 stupňů a i pršet by mělo méně. Srážkově by měl být celý týden spíše průměrný. 

"Ve třetím (19.4.-25.4.) a čtvrtém (26.4.-2.5.) týdnu budou nejvyšší teploty kolem 16 °C. Srážkově by se měly pohybovat kolem dlouhodobého průměru," uvedl ČHMÚ. 

Takhle to v Česku vypadalo na velikonoční pondělí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz