Domácí

Ministr zdravotnictví nevyloučil očkování neschválenými vakcínami

Novým ministrem zdravotnictví se ve středu stal Petr Arenberger (za ANO). Jednou z priorit šéfa resortu je pokračovat ve vakcinační strategii. Zároveň nevyloučil možnost očkování neschválenými vakcínami.

Velká změna proběhla na postu šéfa resortu zdravotnictví. Ještě před polednem jmenoval prezident Miloš Zeman do funkce Petra Arenbergera. Jednou z priorit nového ministra zdravotnictví je právě očkování, to však zůstává stále dobrovolné.


"Chtěl bych veřejnost ubezpečit, že za nikým nebudeme běhat se stříkačkami a píchat vakcíny těm, kteří si to nepřejí,“ řekl TV Nova nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

Související obsah


Podle něj však chce resort zajistit vakcíny pro ty, kteří o očkování mají zájem. "Chceme se s paní ředitelkou Irenou Storovou ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv podívat na veškerou dokumentaci a zjistit, jakou máme technickou možnost při zachování všech předpisů lidem se zájmem vakcínu zařídit,“ doplnil Arenberger.

Zároveň tak nevyloučil možnost, že by se v Česku očkovalo neschválenými vakcínami. Podle Arenbergera by například o ruskou vakcínu mohli mít lidé zájem. "Pokusíme se vymyslet něco, co by pro naše občany bylo bezpečné,“ uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz